PSI PARK NA STRZELCÓW

 

 Fantastyczny wybieg dla psów. Ogroszony wysoką siatką obrośniętą winobluszczem, więc żaden powsinoga nam nie nawieje. Dla ludzi zrobine są alejki, ławki i kosze na śmieci, dla psów spory kawałek trawy i piaskownica.

 

 Teren nie jest ogromny, ale moim zdaniem w zupełności wystarcza. Zwłaszcza, że tutaj psy z reguły zajmują się sobą nawzajem, więc szaleństwom i dzikim biegom nie ma końca.

 

 Każdy sprząta po swoim psie, więc jest bardzo czysto. Niepisaną zasadą jest też nieprzynoszenie zabawek - mogłyby wywoływać niepotrzebne konflikty.

 

 Psy są zrównoważone, a właściciele bardzo sensowni i świadomi. Dlatego bardzo polecam to miejsce do socjalizacji szczeniąt. Moim zdnianiem znacznie lepsze niż Błonia, choćby dlatego, że ogrodzone. Z tego też powodu bezpiecznie można spuścić ze smyczy psa niedawno przygarniętego ze schroniska. Nie ma obawy, że ucieknie.

 

 W upalne letnie dni robi się niestety patelnia. Trochę cienia dają duże drzewa w rogu wybiegu i tam tłoczy się cała ferajna. To chyba jedyny minus tego miejsca. Posadzono młode drzewka, ale zanim urosną, minie trochę czasu.

 

 Są takie godziny, kiedy psiego towarzystwa zbiera się najwięcej. Nie wiem jak to wygląda w ciągu dnia, ale na pewno na nudę nie będziecie narzekać od 18.00 do 20.00. Doceniam to miejsce zwłaszcza zimą, kiedy szybko robi się ciemno. Tam świecą latarnie :)