BRZEGI - spacer wzdłuż Wisły

 

 Okolice Brzegów mają do zaoferowania jeszcze jedno bardzo sympatyczne miejsce spacerowe, mianowicie wały wzdłuż Wisły. Ładna pogoda przyciąga tutaj sporo spacerowiczów i biegaczy, ale jeśli Wasz pies potrafi w takich warunkach dobrze się zachowywać, to polecam. Za to nie rekomenduję spaceru tutaj w wietrzne dni. Byłam raz w taką pogodę i myślałam że mi głowę urwie.

 

 Parkujemy przy samym wejściu na wały i od razu zapinamy psa na smycz. Z dwóch powodów: 1. wysiądziemy z auta niemal przy samej drodze, 2. kilka najbliższych metrów to potworny śmietnik, gdzie nie brakuje gnijącego jedzenia i szkieł.

 Wchodzimy ścieżką na wał i zaczynamy spacer wzdłuż Wisły. Z reguły zawracam przy kapliczce Jana Niepomucena na ulicy Pod Wierzbami, a całość zajmuje mi około 2 godzin, w czasie których wlokę się noga za nogą, rozglądam, robię zdjęcia, bawię się z psem. Samego marszu dużo nie ma, bo i dystans niezbyt odległy, ale spacer to spacer, a nie robienie kilometrów na czas, prawda? Jeśli jednak mamy ochotę na dłuższą przechadzkę, całkiem niezłą opcją jest przejście na drugą stronę drogi i obejście dodatkowo stawów w Brzegach. Można również zapuścić się na pola przy zakolu. Bardzo często urzędują tam sarny, a zajęcy jest bez liku, więc trzeba być ostrożnym z psami o bardziej dzikim charakterze.